Bahar Temizliği: Düşük Bütçe ile Evi Bahara Hazırlama

Bahar geliyor daha doğrusu geldi tam anlaşılmasa bile. Bu bahar geçen yılki kadar naif düşüncelerde değilsinizdir herhalde. “Yaz gelince virus azalacak!” bu cümleye içtenlikle inandığımı hatırlıyorum geçen yıl. Virüs azalmıyor maalesef ama yaşayacaklarımızdan da daha fazla geri kalmamalıyız. O halde şöyle güzel bir bahar temizliğine ne dersiniz? Düşük bütçe ile Evi Bahara Hazırlama yazısı bu adaptasyon için basit ipuçları içeriyor. Hadi başlayalım. 

Vazgeç ya da Yeniden Düzenle 

6 ay kuralını artık hepimiz biliyoruz. Bir eşyayı, malzemeyi 6 ay veya daha uzun süredir kullanmıyorsak ona gerçekten ihtiyacımız olmayabilir. Yazlık kışlık yapmak eşyalarınızı düzenlemek için biçilmiş kaftan, ayrıca kotlar şorta, elbiseler eteğe dönüşebiliyor mu bir bakmış olursunuz. 

Diğer taraftan hiç giymediğiniz ya zayıflarsam ya şişmanlarsam diye dolapta göre göre eskittiğiniz kıyafetleri ikinci el kıyafet uygulamalarından satmayı deneyebilirsiniz. 

Tek fazlalık kıyafet değildir! Makyaj dolabını, takıları, bir daha okumayacağınız kitapları, çekmecelerde istiflenmiş kağıtları/defterleri de gözden geçirmeyi unutmayın. Ayrıca mutfak da hiç kullanmadığımız pek çok araç gereci sinsi sinsi saklamaktadır. 

Bazı dolap içi düzenleyicilerden faydalanmak işinizi kolaylaştırabilir. Aşağıda birkaç örnek ürün görebilirsiniz. 

Poşet Düzenleyici

Buzdolabı Düzenleyici

Buzdolabı Düzenleyici

Dolap İçi Düzenleyici

Tencere Kapağı Düzenleyici

Temizlik Malzemeleri Düzenleyici

Şimdi vazgeçilmesi gerekenleri ve düzenlenmesi gerekenleri ayırdıysak ve dinlenirken teknolojik cihazlarımızda da bir bahar temizliği yaptıysak gelelim bahara adapte olmaya. 

Ev Bitkileri 

Evimizde baharı hissedebilmek için bir bitki köşesi en azından bakımı kolay birkaç yeşil bitki edinebiliriz. Bitkiler konusunda iddialı değilseniz neyse ki editörlerimizden Yasemin var. Aşağıdaki üç yazıya göz atmak isteyebilirsiniz. 

Bir bitki köşesi hepimizin hakkı aşağıda hem büyük hem küçük evleri olanlara uygun birkaç bitki standı alternatif görebilirsiniz. Vaktiniz var ise bu standları kendiniz bile yapabilirsiniz. 

Ahşap Dekoratif Çiçeklik Saksı Standı

Çiçek Standı Saksılık

Askı Katlı Çiçeklik

Düşük Bütçe ile Evi Bahara Hazırlama

Duvar Boyama 

Renkleri hayatınıza sokun. Ufak bir yerden başlayıp bir kutu boya biraz bantla insanlık için küçük kendiniz için büyük bir adım atabilirsiniz. Yok ben almayayım, el becerim yok diyenler sticker, duvar posteri ve baskılı folyolardan yardım alabilir. 

Duvar Kağıdı

Duvar Sticker

Duvar Sticker

Duvar Posteri

Ev Tekstili 

Öncelikle evliler ortaya çıksın. O güzelim saklanan nevresimleri ortaya çıkarın. Sonsuza kadar yaşamayacağımızı hatırladık herhalde şu pandemi döneminde. Ayrıca birkaç basit yastık kılıfı bir minik kilim ile de evimize bahar getirebiliriz. 

Kırlent Kılıfı

Kırlent Kılıfı

Kırlent Kılıfı

Kilim

Sözün özü biraz daha dayanmamız lazım evde olmaya hepimiz yorulduk bu hastalıktan ama bu baharın gelmesine mani olmamalı. Hoş geldin bahar! 

Kaynak Fotoğraflar: Unsplash 1, 2, 3.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.