Botoks Nedir? Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks Nedir? Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır? Botoks Hakkında Merak Ettikleriniz…

Botoks Hakkında Merak Ettikleriniz…

Botoks Nedir? Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını netleştirelim. Botoks “dolgu” değildir, botoks “yılan zehiri” değildir, botoks “örümcek ağı operasyonu “ değildir. Botoks uygulamasından sonra sıfır mimikle, şaşkın bakışlarla ortalarda dolaşmak ise hiç değildir. Doğru ellerde botoks hayatınıza minik dokunuşlar güzellikler katacak bir uygulamadır.

Botoks Ne İşe Yarar?

Botoks aktif ve sık kullandığınız mimik kasları da dediğimiz kaslarınızı, tetanoz bakterisinden geliştirilen özel bir protein sıvısıyla enjeksiyon yardımı ile zayıflatılma halidir.

Alnınızda kaşlarınızı çatmaktan dolayı oluşan kırışıklık var, sürekli kaşlarınız havada olduğu için alnınız kırış kırışve hep bir kızgın ifade söz konusuymuş gibi. Hangi uygulamayı yapmalısınız? Botox.

 Neden? Çünkü kaşlarınızı çattığınızda çalışan o kasları inaktif hale getirerek, oradaki kasları daha az kullanmayı öğrenmek için gerekli olan doğru uygulama bu. 

Botoks Yüzde Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüzünüze baktığınızda, dikkatlice incelediğinizde en çok kullandığınız mimiklerinizi fark edeceksiniz. Profesyonel kişiler tarafından botoks işlemi sıklıkla göz çevresi, alın bölgesi, kaşlarınızın arası, burun kökü ve çenede bulunan dudak kaslarınızı etkileyen bölgelere uygulanabilir.
Uygulama sonra daha genç, sağlıklı ve dinç bir görünüm elde edeceksiniz.

Kimler Botoks Uygulaması Yaptırabilir?

Tercihen 18 yaş üzeri herkes botoks uygulaması yaptırabilir. Sadece zorunlu durumlarda doktorlar 18 yaş altı kişilere botoks yapmayı uygun görmektedir. Botox sadece ve özellikle nörolojik problemleri olan kişilerde önerilmiyor. Beyindeki kasların hareketleriyle botox aracılığı ile oynamak kişiye kalıcı zarar verebilir. Botoks sadece yüze değil, aşırı terleme rahatsızlığını önlemek için ter bezlerinde, gerekli durumlarda migren tedavilerinde,  bağırsakta oluşan çatlak tedavilerinde, zayıflama tedavilerinde “mide botoksu” olarak kullanılan bir uygulamadır. 

Botoks Uygulaması Ne Kadar Sıklıkla Yaptırılmalıdır?

Doktorumuz İsmet Bey, ilk botoks işlemi yapıldıktan sonra üç hafta içinde aktif kontrol yapılması gerektiğini belirtti. Doktorumuz üç hafta sonra botoks uygulamasının vücutta antikor üretmeye başladığı için yeni yapılacak olan botoks iğnelerinin çok fazla etkili olmayıp, önceden yapılan işlemin ömrünü kısalttığını belirtti. İlk işlem ile ikinci işlem arasında en az 4 ay bulunuyor. Botoks işlemi tekrar ettikçe iki işlem arasındaki süre 6 aya kadar uzayabilmekte. 

Botoks uygulamasının temel amacı, işlem etkisinde olan kaslarınızın kullanılmasına ket vurulmasından dolayı tembelleşmesidir. Tembelleşen kaslar botoks etkisinden çıksa da eskisi kadar etkin kullanılmadığı için – alışkanlık olan hareketler uzun zamandır tekrarlanmadığı için-  sebep olduğu kırışıklıklarda azalma gözlemlenmektedir.

Botoks Uygulaması Etkisi Kaç Günde Belli Olur?

Botoks uygulamasının etkisi 4-6 gün arasında kendisini göstermeye başlar. Sonrasındaki 15 gün içerisinde de uygulandığı bölgede tamamen oturur. 4-6 ay arası uygulamanın kullanım süresidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.