Çocuklar İçin En İyi Masal Programları

Çocuklar için hikaye ve masalların kazanımları tahmin ettiğinizden fazla. Ancak onlar için hangi hikaye ve masalları seçtiğiniz de en az bu kadar önemli. İç görüleri ve hayal dünyalarını şekillendiren bu hikaye ve masalları seçerken bazen tıkanabiliyoruz. Çoğumuz birçok hikayeyi bazen o an uydurabiliriz tabii ama pedagojik olarak her ayrıntıya dikkat etmemiz mümkün olmayabilir. Çocuklar için en iyi masal programları yazısını derlerken binlerce kaynağın arasından en iyilerini sizler için seçmeye ve işinizi kolaylaştırmaya çalıştık.

Modern Türk Masalları

Hem Türk masalları hemde eğlendirirken öğreten, Uyku ve Çocuk by Yataş sponsorluğunda hazırlanan Modern Türk Masalları, tiyatro sanatçısı Gümeç Alpay tarafından başarılı bir şekilde sunuluyor. Bizim favori masalımız ise Örümcek Tuni. Söylememe bile gerek yok ama bu masalları telefondan açarken ekranı ters çevirmeyi unutmayın!

Odeabank’tan Eşit Masallar

Dünya klasiği masallarının eşitlikçi bir bakış açısıyla tekrar yorumlandığı bu projeye bayıldım. Can Yayınları iş birliğinde, psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un içerik danışmanlığında yürütülen proje kapsamında Kırmızı Başlıklı Kız, Rapunzel ve Sindirella masalları kadın-erkek eşitliği kapsamında yeniden kaleme alınmasıyla ortaya nefis işler çıkmış. Spotify üzerinden podcast olarak dinleyebileceğiniz bu masallar için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Senin Masalın

EHAT (Engelsiz Hayat Birliği) gönüllerinin seslendirdiği bu podcast serisi de yine başarılı bir iş olarak çıkıyor karşımıza. Aynı şekilde Spotify üzerinden dinleyebileceğiniz link aşağıda. Hem masal dinlemek hemde bu kuruluşa destek vermek için harika bir sebep!

İş Sanat Masal Tiyatrosu

Evet bu bir masal tiyatrosu ancak izlemek zorunda değilsiniz elbette dinlemek de bir seçenek. Ancak özellikle hikaye ve masal dinlemeyi sevmeyen çocukları da alıştırmak için güzel bir yöntem olabilir. Kendinizi bir süre sonra çocuğunuzla birlikte evde masal tiyatrosu yaparken bulursanız şaşırmayın 🙂

Masalları İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesi üzerinden ücretsiz dinleyip izleyebilirsiniz.

Kitap Kulübü Jr.

Bahar Aksoy tarafından en sevilen çocuk kitaplarının seslendirildiği bu podcast serisine Spotify ve şuradan ulaşabilirsiniz. Sesler tonlamalar ve seçimler harika. Tek sorun podcastler arasında geçişin hiç belirgin olmaması. En azından giriş bölümünde kitap adı söylemek yada yeni kitaba geçişte ufak bir geçiş müziği eklemek hiç fena olmazdı. Bu da buradan Bahar hanıma yaptığımız naçizane bir öneri olsun.

Tüm çocuklarımızın masalsı bir çocukluğu olsun dileklerimizle!

Çocuklar için en iyi masal programları önerilerini beğendiyseniz bunlara da göz atın!

https://kadinvs.com/cocuk/page/3/

Kapak Fotoğrafı: Photo by Paolo Chiabrando on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.