En Çok Beklenen Sonbahar Filmleri 2020

2020 sonbahar filmleri

Pandeminin eğlence dünyasını altüst etmesiyle birlikte sinema sezonu da bu krizden nasibini aldı. En çok beklenen sonbahar filmleri ya ertelendi ya da çekimleri iptal edildi. Mart ayında kapanan sinemalar, Hollywood gibi bir devi bile durdurma noktasına getirse de, normalleşmeyle birlikte tüm dünyada sinemalar tekrar açılması hala bir umudun olduğunu gösterir nitelikte. Streaming servislerinin karantina döneminde iyice ön plana çıkması; Mulan gibi bazı filmlerin sinemalara gelmeden önce direkt olarak izleyicilerle bu servisler üzerinden buluşmasına sebep oldu. Akademi Ödülleri adaylığı için de filmlerin sinemalarda belli bir süre gösterime girmesi önem teşkil ettiğinden, iddialı yapımlardan olan Tenet sinemalara gelerek sonbahar filmleri için açılışı yapmış oldu. Biz de sizin için En Çok Beklenen 2020 Sonbahar Filmleri seçkisi yaptık. Tabii ki devam eden pandemiyle birlikte merakla beklediğimiz filmler için bile olsa sinemaya gitmeyi tercih eder misiniz yoksa streaming servislerine gelmelerini mi beklersiniz bu seçim tamamen size ait. Ayrıca belirsizliğin devam ettiğini ve  bu yüzden filmler için verdiğimiz tarihler ileride tekrar değişiklik gösterebileceğini belirtmemizde yarar var. İşte her şeye rağmen sonbaharda sinemalarda izleyebileceğimiz 5 film.

En İyi Sonbahar Filmleri

“Wonder Woman 1984”

25 Aralık

Kalkanlı süper kahraman Gal Gadot yani Wonder Woman bu kez iki yeni düşman ve 80lerin ihtişamlı modasıyla geri dönüyor. Wonder Woman, Pedro Pascal’ın oynadığı Maxwell Lord ve Kristen Wiig’in canlandırdığı insan ötesi güç ve çevikliğe sahip ‘the Cheetah’ ile mücadele edecek. 2 Ekim’de gösterime girmesi planlanan filmin yeni tarihi 25 Aralık olarak belirlendi.

“Black Widow”

6 Kasım

Birden çok kez gösterimi ertelenen bir diğer yapım Black Widow. Scarlett Johansson’ın başrolünde olup Natasha Romanoff’u canlandırdığı Black Widow, 2016 yapımı Captain America: Civil War filmi sonrasındaki olayları anlatıyor. Black Widow Avenger olmadan önceki casusluk zamanlarından düşmanlarıyla yüzleşmek, David Harbour (Stranger Things) ve Florence Pugh (Little Women) tarafından canlandırılan diğer Rus müttefiklerle anlaşmak zorundadır.

“No Time To Die”

20 Ekim

Daniel Craig beşinci ve son kez James Bond’u canlandıracak. Cary Joji Fukunaga tarafından yönetilen filmin senaryo ekibinde Phoebe Waller-Bridge de yer alıyor.  Filmde Bond aktif çalışmayı bırakıp Jamaica’da huzur dolu bir yaşam sürerken kaçırılan bir bilim insanını kurtarmak için göreve geri dönmek zorunda kalır. Gizemli ve tehlikeli bir silaha sahip olan kötü adamın (Rami Malek, “Bohemian Rhapsody”) devreye girmesiyle görev daha karmaşık bir hal alır.

“The French Dispatch”

16 Ekim

Simetri hastaları ve pastel renk severler için güzel haber; Wes Anderson’ın yeni filmi gösterime giriyor. The French Dispatch, hayali bir 20. yüzyıl Fransız şehrinde yayınlanan Amerikan dergisinin son sayısındaki hikayeleri uyarlıyor. Filmde rol alan isimlerden bazıları ise; Timothée Chalamet, Lyna Khoudri ve Jeffrey Wright.

“Death on the Nile”

23 Ekim

Agatha Christie’nin 2017’de gösterime giren Doğu Ekspresinde Cinayet filminin başarısının ardından, devam filmi için dedektif Hercule Poirot geri dönüyor. Kennet Branagh tarafından canlandırılan dedektif bu kez Afrika yolculuğu sırasında öldürülen kadın bir mirasçının katilini araştırıyor. Film, Wonder Woman yıldızı Gal Gadot, The Social Network filminden aşina olduğumuz Armie Hammer ve Russell Brand gibi oyuncuları bir araya getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir