Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz En İyi 9 Animasyon Filmi

Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz En İyi 9 Animasyon Filmi

Ailece sinema keyfi yapmak isteyenler için, çocuklarınızla izleyebileceğiniz en iyi 9 animasyon filmi önerilerimiz burada.

Önerilerden önce ebeveynlere küçük birkaç hatırlatma yapmak isterim:

  • Her animasyon filminin iyi bir konusu olsa da bazıları henüz küçük olan çocuklarımız için pek uygun olmayabiliyor. Animasyon seçimlerinizde filmi çocuğunuzla izlemeden önce kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Böylece hoşlanmadığınız sahneleri atlama şansınız olabilir.
  • Animasyon filmleri için çocuklarınızın en az 4 yaşına gelmesini beklemeniz daha uygun olacaktır. 4 yaşından küçük çocuklar için, uygun olan çizgi filmleri, en fazla 20 dakika olmak üzere izlemeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Uzun bir animasyon filmini tek seferde izlemek yerine, 2-3 parçaya bölerek farklı günlerde izlemeniz, çocuğunuzun ekran karşısında geçireceği zamanı kısıtlamak için iyi bir yöntem olabilir.
  • Küçükten büyüğe, herkesin izlerken eğlenebileceği animasyon filmlerini bulmak zor. Sizler için, bizim en sevdiğimiz animasyon filmlerinden küçük bir liste:

Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz  En İyi 9 Animasyon Filmi Önerilerimiz

Sevimli Canavarlar  (Monsters, Inc.)

İşte yeni bir ülke, Canavarya. Ama bildiğimiz canavarlardan değil. Aslında en sevimli canavarlara sahip olan bu ülkede, gerekli olan enerji için canavarlar tarafından özel olarak korkutulan çocukların çığlıkları kullanılıyordu. Ta ki küçük bir kız, yanlışlıkla Canavarya’ya adım atana kadar. 
İzlemekten çok keyif alacağınız, miniğiniz defalarca izlemek isteyeceği bir film. Diyalogları ve esprileriyle de sizleri bayağı bir güldürecektir.

Shrek 

Bir bataklık, orada yaşayan kocaman bir dev. Konuşan bir eşek. Güzel mi güzel bir prenses. “Ben animasyon sevmem”, diyenlere bile kendini izlettirecek bol atraksiyonlu, çok eğlenceli bir film sizleri bekliyor. 
4 farklı bölümde de Shrek’in farklı maceralarına eşlik edebileceğiniz bu animasyon serisini izlemeden geçmeyin.

Yukarı Bak (Up)

Filmde, yaşlı biraz da huysuz bir ihtiyarın küçük bir izci çocukla yollarının kesişmesi ile başlayan harika bir serüven sizleri bekliyor olacak. Bu animasyon filmi 2009 yılı Pixar stüdyoları yapımı. İzleyicilerin yaşı ne olursa olsun, her kitleye hitap eden en iyi animasyon filmlerinden biri ve yaratıcılık konusunda çok iddialı. Çocuklarınızla izlerken keyif alabileceğiniz filmlerden biri.

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

En sevdiğimiz, yanımızdan ayırmadığımız, birlikte büyüdüğümüz oyuncaklarımız muhakkak vardır. Ama nedense, yenileri alındıkça değerini yitirip, yüklediğimiz anlamları kaybederler. Oyuncak Hikayesini izlerken, çocukluğunuzda yanınızdan hiç ayırmadığınız oyuncaklarınızı hatırlamaya çalışıyor bulabilirsiniz kendinizi. 
Andy isimli minik bir çocuğun, oyuncaklarının yaşadığı maceralar sizleri hem güldürecek hem de düşündürecek. Arkadaşlık, dostluk, kıskançlık, macera… Filmde her şeyden birer doz var.  Filmi izledikten sonra, oyuncaklarının konuştuğunu düşünüp, uyku saatinde oyuncaklarını gözlemek isteyen minikler olabilir 🙂 

4 bölümden oluşan bu seriyi izlemeden geçmeyin.

Buz Devri (Ice Age)

Aslında ilk bölümü çok uzun zaman önce çekilmiş bir animasyon filmi ama o kadar iyi ki hala izlemekten kendimizi alamıyoruz. Seslendirmelerden tutun, görüntülere, hayvanlardan tutun, buz diyarındaki güzelliklere kadar her bir detayıyla kendini kanıtlayan animasyonlardan biri.
Meşe palamuduyla başlayan, Sid, Manny ve Diego’nun harika maceralarıyla 5 bölüm boyunca devam eden bu animasyonu seyrederken ince esprileri yakalamayı unutmayın.

Ters Yüz (Inside Out)

11 yaşında bir çocuksunuz ve hayatınızın tamamen değişiyor. Eviniz, okulunuz, arkadaşlarınız, şehriniz… Tepkiniz ne olurdu? Duygularınız alt üst, hayatınız tepetaklak. İşte Riley isimli kahramanımız, duygularının nasıl yer değiştirdiğini, değişimlere nasıl akıllıca ayak uydurulabileceğimizi gösteriyor. 
Yer yer hassas, yer yer komik bu animasyonu izlemeden geçmemenizi tavsiye ederiz. Acaba beynimizin içinde ne var?

Aslan Kral (The Lion King)

İlk olarak 90’lı yıllarda karşımıza çıkan Aslan Kral, yenilenmiş versiyonuyla çocuklarımızın da anılarında yer almaya hazır. 
Vahşi bir doğada küçük bir aslan, Simba. Film, babasının izinden gitmek isteyen minik Simba’nın babasını kaybetmesiyle değişen hayatını ve o süreçte yaşadığı zorlukları işliyor. 
Sizi bol bol duygulandıracak, heyecanlandıracak ve mutluluğun resmini aktaracak bir çok sahnesiyle Aslan Kral, listenizde yer almalı.

Arabalar (Cars)

Arabalarla oynamayı seven çocuklar için McQueen özel bir yere sahip. Bu filmde de, Mcqueen karşımıza Piston Kupası yarışması için Kaliforniya’ya giderken karşımıza çıkıyor. Yolda küçük bir kasabada bir çok şey öğrenen McQueen’in hikayesi, size ve miniğinize birçok perspektif kazandırmaya yardımcı oluyor.
4 bölümlük Cars serisi, sinema günlerinizde size eşlik edecek en iyi animasyonlardan biri.

Madagaskar

En iyi animasyon filmleri arasında yerini alan, Dreamworks yapımı 4 bölümlük bir seri Madagaskar.
Bir hayvanat bahçesinde yaşayan, vahşi doğaya ait olan hayvanlardan birinin kaçmasıyla başlıyor film. Diğer arkadaşlarının onu aramasıyla, kendilerini Madagaskar’da bulmaları ve orada yaşadıkları bir çok eğlenceli macera ile devam ediyor. Gülmekten yanaklarınızın ağrıyacağı, izlerken çocuklarınızdan daha çok eğleneceğiniz süper bir seri.

İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.