Evrene Pozitif Mesaj Gönder

Evrene Pozitif Mesaj Gönder- İyi Düşün İyi Olsun

“İyi düşün, iyi olsun”
Beynimiz ne zaman negatif düşüncelerle dolmaya, hayatımızdaki her şey kötü gitmeye başlasa, işler terse dönse, yakınlarımızdaki kişilerin bize ilk tavsiyeleri: “Evrene pozitif mesaj gönder”.

Evrene pozitif mesajlar gönderince, her şey düzeliyor mu? 

Evren, bizim iyi düşüncelerimizi alıp, kötü giden olayları bizim için egale mi ediyor?

Evrene ters giden işlerimiz için pozitif mesaj gönderince, evren ters giden işlerimizi iyiye mi çeviriyor gerçekten?

“Her şey iyi olsun” diye hayal kurarken, içinden geçtiğimiz kötü dönem kaybolabiliyor mu?

Tabii ki “iyi olacak her şey.”  deyip, her şeyi iyiye çevirecek gücümüz yok. Yapılan araştırmalara göre, insan beyninde yaklaşık olarak 90 milyar nöron (sinir hücresi) bulunuyor. Bu nöronlar sayesinde, kendi kendimizi rahatlıkla motive edip, istediğimiz bir şeye, bir işe, bir hedefe kendimizi psikolojik olarak hazırlayabiliriz. Ama işlerin iyiye gitmesini dilemekten fazlasını yapabiliriz. Nasıl mı?

Evrene Pozitif Mesaj Göndersek Bile Olduramadıklarımız 

Belki bu sorulara her zaman olumlu cevaplar veremeyebiliriz fakat şöyle bir gerçeklik var; ne kadar dilersek dileyelim, bazen olduramadığımız şeyler oluyor. Olduramadığımız şeyler olmaya da devam edecek tabii ki. Ama pozitif düşünmenin faydasının da olmadığını kimse iddia edemez. İşlerin ne kadar iyiye gideceğini düşünürseniz, işlerinizin iyiye gitmesi için -tabii ki çaba göstererek – o kadar yön vermiş olursunuz. Aklımızda, ilk adımı atabilmiş oluruz en azından.

Büyüklerimiz derler ya:” Kötü kötü konuşma, saati olur, tutuverir kötü sözlerin.” Veyahut; “ Her zaman güzel şeyler, iyi şeyler iste, saati, zamanı olur, oluverir.” Bunlar hep atalarımızdan bize kalan güzellikler diye düşündürüyor insanı, bu cümleler.Zamanında yaşanarak mı ders alınmış, yoksa gerçekten insanlık giderek aptallaştığı için mi bu önemli detaylar giderek kaybolmuş bilinmez fakat pozitif enerji gönderdiğimiz evren, elbet bize pozitif enerji olarak geri dönecektir diye umut etmekte fayda var. 

Evrene Pozitif Mesaj Gönder- İyi Düşün İyi Olsun Diyoruz da, Bu Nasıl Olacak?

Sadece evrene pozitif enerji ve gerçekleşmesini istediğimiz dilekleri yollayarak değil, üzgünüm.  “Kuantumcu evrene enerji gönderme” teknikleriyle de değil tabii ki. 

Evrene pozitif mesajlar göndermenin bile incelikleri var. Aslında bazı kişisel gelişim kitaplarına bu inceliklere, “başarılı olmanın sırları” başlığı altında denk gelmiş olabilirsiniz. Fakat genelde bu başlıkların aslı, evrene pozitif mesaj göndermenin incelikleridir, oldurma yasalarıdır.

Evrene Pozitif Mesaj Göndermenin İncelikleri :

  • Öncelikle, sağlam bir iradeye sahip olmalısınız. Yani istemek, istemek ve istemek. İstemek, her şeyin başı. Burada bahsettiğimiz isteğinizin; gerçekleştirilebilir, ulaşılabilir olması önemli. İyi düşünüp, araştırın lütfen. “Aman da beynimin yüzde yüzünü kullanayım da, neymişim görsünler…” tarzı bir isteğinizin evrene mesaj olarak gönderilmesini bırakın, bilimin tüm imkanlarının seferber olması halinde bile mümkün olduğunu sanmıyorum. Yani öncelikle, evrenden istediklerimize realist yaklaşımlar sergilemeliyiz.
  • İsteklerinizi gerçekleştirmek için, kendimize yeterli zaman ve enerjiyi yaratma aşamasını da atlamamalısınız tabii ki. İsteklerinizi gerçekleştirme konusunda ısrarcı olun. Ulaşılabilir bir isteğiniz oldu, şimdi ona ulaşmak için çalışma zamanı. Her gün evrene mesaj atmalısınız. Nasıl mı? İsteğinize ulaşmak için enerji yaratıp, çok çok çok çalışarak zamanınızı ona ulaşmaya harcayarak tabii ki. Size kimse kolay olacağını söylemedi. Çalışmayana mesajının cevabı yok.
  • Sonrasında ise, düşüncelerinizi, istediğinizi elde etme çabanızla birleştirip, itme- çekme enerjilerini ciddiye alıp, istediklerinizi kendinize çekmelisiniz. İsteğinize odaklanıp, algıda seçicilikle birlikte, sizinle aynı hayalin peşinden koşan insanlarla dayanışma içerisinde olmalısınız. Evren size her daim destek çıkacaktır.
  • Bunlarla beraber, isteklerinizin gerçekleşmesi için kendinize zaman vermeli ve beklemeyi bilmelisiniz. “Ben yaptım her şeyi, olmuyor, bırakıyorum…!” yaklaşımlarını bir kenara bırakıp, edebinizle bekleyin efenim. Koca bir Evren bu, meşgül canım. O sırada eksiklerinizi giderip, hedefinize ulaşmak için farklı yollar geliştirmeyi deneyin. Bırakmak yok. 
  • Gönderdiğiniz her mesaj size geri dönecektir. Bunu ‘bumerang’ olarak düşünebilirsiniz. O yüzden evrene gönderdiğiniz mesajlara dikkat edin. Güzel mesajların cevapları, güzel olur. 
  • İstediğiniz şeyin çevrenize ve size etkilerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Herkese yararı dokunacak şeyler isteyin.

Evrene her daim pozitif enerji gönderebilecek umudunuzun olması dileğiyle…

Kaynaklar:
Retha Ferguson adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
Photo by Javardh on Unsplash
Photo by Brooke Cagle on Unsplash 
Photo by Ben White on Unsplash
Photo by Kelly Sikkema on Unsplash


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.