Hemen Yaptırmak İsteyeceğiniz Küçük Dövme Önerileri

Hemen Yaptırmak İsteyeceğiniz Küçük Dövme Önerileri

Dövme konusunun ister düşünme, ister yaptırma aşamasında olun hemen yaptırmak isteyeceğiniz küçük dövme önerileri yazımızı okumadan karar vermeyin. Bilmem, hiç dikkat ettiniz mi? Genelde ya insanların bir dövmesi ve de hayal ettikleri dövmeler listesi vardır. Ya da zaten birden çok dövmesi. 

İlk dövme her zaman çok önemlidir, insanın kafasında bir sürü soru işareti oluyor. Acıyor mu? sorusunu eminim etrafınızdaki dövmesi olan insanlara sormuşsunuz. Tabi cevap vermişlerdir. Şimdi bu cevapları unutuyoruz. Çünkü bu tamamen sizin acı eşiğinize bağlı. Acı konusunda ikinci değişken ise, vücudunuzun hangi bölgesine ve ne kadar büyüklükte bir dövme yaptıracağınız. Genel kanı boyun ve göğüs bölgelerinin diğerlerine nazaran daha acılı olduğu yönünde ama yaptırmadan bilemeyiz. 

Ne Dövmesi Yaptıracaksınız?

Asıl soru ise ne yaptıracağınız. Bu soru üzerine birçok fikir var. Bknz.

 • Dövme kişiye özeldir. Çok gözüken yerlere yaptırılmamalı. 
 • Bilmem kaç yaşından önce dövme yaptırılmamalı.
 • Yaptırmadan önce şu kadar süre bekleyin. 
 • Sıkılmayacağınızdan emin olun, hayatınız boyunca taşıyacaksınız. 
 • Şu şekli, motivi, yazıyı kesinlikle yaptırmayın. 

Bence birbirimizi sürekli eleştirmeye biraz ara vermeliyiz. Sıkılmazsınız merak etmeyin, hayatınız boyunca sürekli dövmenize bakmayacaksınız. Bir süre sonra o sizin bir parçanız olacak, hep varmış gibi hissedeceksiniz. Siz hiç beğenmediği bir uzvundan bile sıkıldım diyeni duydunuz mu? Evet çok iyi bir opsiyon olmayabilir ama sildirmek mümkün sonuçta. 

Sizin için kıymetli, anlamlı, anlamsız her şey olabilir. Sonuçta bu sizin vücudunuz sizin kararınız. Eskiden sevgilisinin adını yazdıranları çok kınardım. Şimdi üzerine düşününce neden olmasın, kendisi öyle istediyse bana ne ki? Eğer geriye dönüp evet öyle istemiştim, o kadar kıymet vermiştim bu benim hayatımın bir tecrübesi diyebilecekseniz, önden buyrun… 

Sonuçta çeşit çeşit densizle uğraşacak olan sizsiniz. Ben sevgili ismi, resmi çizmem diyen dövme sanatçılarına da saygım sonsuz, siz nasıl şıklar arasından dövmecinizi seçebiliyorsanız onlarda müşterisini seçebilir. 

Ve evet pekala önce dövme yaptırmaya sonra ne yaptıracağına da karar verebilir insan. 

Küçük Dövme Yaptırmak Üç Ana Konudan Oluşur

Karar

 • En önemli kısım ne yaptırmak istediğinize karar vermek. Ve bununla ilgili araştırmalar yapmak. Sonuçta dövmenizin istemediğiniz bir anlam barındırması hoşunuza gitmeyebilir. 
 • Özellikle ana diliniz olmayan bir dilde yazı yazdırakcanız, mutlaka o dili ana dil olarak konuşan birkaç kişiye teyit ettirin. 
 • Çizim yeteneğiniz var ya da yaptırmak istediğiniz dövme halihazırda mevcut ise baskısını alıp bir süre inceleyin. Kendinize uygun değişiklikler yapmaya çalışın. Dövmecinize bu datalarla gidin ve mutlaka onun fikirlerini sorun. Birlikte geliştirmek için yardım isteyin, o bir sanatçı sizin için özgün bir çizim yapmasını isteyebilirsiniz. Bu vesile ile birbirinizi biraz olsun tanımış olursunuz, sonuçta hayatınız boyunca taşıyacağınız bir dövmeyi yapacak kişi ile dövme yapılmadan beş dakika önce tanışmak biraz saçma olmaz mı? 

Yapacak Kişiyi, Mekanı Seçmek

 • Yaşadığınız bölgeye göre internette birçok isimle karşılaşacaksınız. Kısa bir internet araştırması ile daha önce yaptığı dövmeleri, hakkındaki yorumları okuyarak şıkları en az 3’e düşürün ve hepsiyle önceden randevu alarak görüşün. 
 • Pazarlık kültürümüzün bir parçası ama dövme yaptırmaya karar verdiyseniz, bu işe bir bütçe ayırmanız gerektiğini unutmayın ve dövmenizi ucuza getirmeye çalışmayın. 
 • Dövme yapılan yerin sağlık bakanlığının kurallarına uygun olmasına dikkat edin.
 • Dövmenizi yaptırmadan önce etrafın steril olduğundan ve makineye yeni bir iğne takıldığından emin olun. 

Gerekli Bakımlar

 • Evetttt her şey yolunda gitti ve sonunda hayalini kurduğunuz dövmeye kavuştunuz. Tebrikler! Tabii ki burada bitmedi. Şimdi dövmecinizi dikkatle dinleyin; söylediği süre boyunca kremi uygulamayı, sudan korumayı, güneş ışınlarından uzak tutmayı ihmal etmeyin. 
 • Dövmenizin solmasını istemiyorsanız mevsime göre güneş kremi, nemlendirici kremleri kullanmayı bırakmayın. 

Küçük Dövme Önerileri 

Küçük Dövme Önerileri 

Daha fazla fikir görmek için Pinterest hesabımızda sizler için oluşturduğumuz “Tiny Tattoo” panomuza tıklayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.