Kadınlar Ne İster?

Kadınlar Ne İster?

Kadınlar ne ister?

Artık klişe bir soru değil mi? Yıllardır sorulan bu sorunun, hala net bir cevabı bulunamadı. Bulunmak için üzerinde fazlaca düşünülmedi veyahut çok düşünmeye gerek duyulmadan pahalı hediyeler ve birkaç afilli sözle, şiirle durumlar geçiştirildi. Klasik çözümler her zaman işe yarar mantığıyla. Ama üzeri kapatılan sorunların her zaman gün yüzüne çıkmak için fırsat kolladıklarını unutmayalım!

O yüzden soruyu tekrarlayalım:

Kadınlar ne ister ?

100.000 kişiye sorduk, bir sürü cevap aldık 🙂 Klasiklerden başlayalım.

  -Anlaşılmak isterler ama kendileri bir şey ifade etmeden, telepatik olarak. Kaş, göz bile yapmadan, tabi ki bunlar hayalde kalır. Mümkünatı yok.

  -ilgi isterler, ama tadını kaçırmadan, samimi, sınırında, abartmadan, bazen gösterişli bazen sakin, onun ruh haline göre şekillendirebileceğiniz bir ilgi türü olmalı bu. Bir kadını çok iyi tanımadan da bunu başarabilmeniz zor.

  -Eğlenmek isterler, bazen gözyaşlarında boğulmak gülmekten, bazen samimi bir tebessüm, bazen etkileyici bir kahkaha, ama hepsi samimiyet çerçevesinde, özgürce …

  -Özgürlük demişken, kadınlar özgürdür zaten ama, çifte standartlardan faydalanılarak eleştirilmekten hoşlanmazlar. ”O nasıl kahkaha, o nasıl oturuş!” gibi erkekler tarafından sözde! benimsemeci, korumacı, sevgililik hareketleri adı altındaki bu eleştiriler kadını bayar. Kadın özgür davranışlarını, özgürce yaşamak ister.

  -Kadın korunmak, kollanmak ister mi? Kadın, koruyan kollayan taraftır aslında hep , ne de olsa onun doğuştan gelen bir doğurganlığı mevcut; bundan ötürüdür ki kadın hep isterik olarak koruyan kollayan, ayakta kalmayı, dik durmayı becerebilen, güçlü olandır. Kim kimi korur, nasıl korunur gibi soruların cevaplarına ihtiyacınız varsa size  ders verendir. Kollanmayı değil, sevilmeyi ister kadın….

.

.

.

Kadın hep ister gibi oldu değil mi?

Bu soruyu siz, biz ayrımı yaptığımız için hepimiz türettik. Kadın-erkek olayından ziyade, insan olabilmek mi derdimiz? Ve aslında karşı cins söz konusu olduğunda beceremediğimiz?

Bir cinsel organımız, anatomik yapımız farklı diye, dünya meselesine çevirdiğimiz bu bitmek bilmeyen anlamsız soruyu, birbirine saygı gösteren insanlar olarak cevaplasak, herkes saygı sevgi sınırını algılasa, empati yapabilsek belki de her şey daha kolay olurdu ve kısa…

Kısaca, kadınları güzel sevmeyi öğrenin, daha fazlasına gerek yok…


Photo by Jon Tyson on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir