Kaş Kontürü – Microblading İşlemi Nedir? Microblading Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kaş Kontürü - Microblading İşlemiyle İlgili Bilmeniz Gerekenler
  • Kaşlarınızın şekliyle sıkıntınız mı var?
  • Kaşlarınız sizin istediğiniz kadar dolgun gözükmüyor mu?
  • Her gün, kaşlarınızı boyamak zorunda mı kalıyorsunuz?
  • Hem doğal bir kaş görünümü hem de kendi yüzünüze uygun bir kalınlıkta ve yoğunlukta uzun süreli kalıcı olacak bir uygulama mı arıyorsunuz?
    Sizler için doğru seçim; Kaş Kontürü- Microblading İşlemi olacaktır.

Kaş Kontürü – Microblading Nedir?

Kaş Kontürü- Microblading, cildin üst tabakasına yarı yarıya kalıcı pigment eklemek için, sadece uzmanlar tarafından kullanılması gereken, ucunda birkaç iğne bulunan, kalem vari bir aletle yapılan bir işlemdir. Kaş aralarına, kaşlara dolgunluk vermek için uygulanan doğal çizikler şeklindeki kıl tekniğidir.

Kaş Kontürü – Microblading işleminin kaşlarda kalıcılık süresi minimum 8 ay olarak biliniyor, maksimum da ise bu süre belli şartlarda (güneşten uzak kalma, sauna, hamam, havuz aktivitelerinin az olması vs gibi.) iki yıla kadar uzatılabiliyor.

İşlem süresi ortalama bir saat.

Microblading fiyatları, işleminizi yaptırdığınız merkezlere göre değişkenlik gösteriyor. Çoğu merkezde bu işlem için 900 TL’den başlayan fiyatlar alt sınır olarak belirlenmiş.

Eğer botoks işlemi yaptırmak istiyorsanız, bunu microblading uygulamasından en az bir ay önce yaptırmalısınız. Botoks işleminin bir ay sonrasında, yüz hatlarınız yerleşmiş olacağı için yapılan microblading işlemi daha verimli olacaktır.

Kaş Kontürü – Microblading İşlemi

Microblading uygulamasına başlamadan önce uzmanınız bir krem yardımıyla kaş bölgenizi biraz hissizleştiriyor. 

Sonrasında uzmanınız yüzünüze ve kaşınıza en uygun kaş dolgunluğunu ve şeklini çiziyor.

Kaş Kontürü – Microblading İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş Kontürü – Microblading İşleminde çizilen kaş şeklinin doğal olmasına dikkat etmelisiniz. “Şöyle kaşımı çok uzatayım, şöyle yukarı çekeyim” gibi düşüncelerle doğal kaş şeklinizin dışına çıkmamanızı öneririm. Bu bir dolgunlaştırma ve düzeltme işlemidir.

İşlemi yapan uzman ve işlemi yaptıran kişi kaşın şeklini, dolgunluğunu ve rengini netleştirince, işleme başlıyorsunuz.

Kaşınız için uygun renk seçimi, kendi kaşınıza en yakın renk olmalıdır. Uygulamayı yapacak olan uzman bu konuda sizi bilgilendirecektir muhakkak. Microbladingin 1-2 yıl yüzünüzde kalacak bir uygulama olmasından dolayı, doğal renginizden uzaklaşmamalısınız. 

İşlem sırasında, acı duymuyorsunuz ama çizilen kaşlarınızın sesini duyabilirsiniz.

İyileşme süreci diye bir şey yok, işlem bittikten sonra günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sadece uzmanınızın tavsiyelerine göre, kaşlarınıza birkaç gün direkt su değdirmeme, sabah akşam olarak krem ya da belirli bir solüsyonla temizlemeniz gerekebilir. Bu süreç en fazla bir hafta sürecektir.

Bir ay sonra, kaş kontürünüzü uzmanınız tekrar kontrol edecek ve uygulamanızın üzerinden tekrar geçecektir.

Oldu ki, uygulamayı yaptırdıktan sonra, istemediniz, beğenmediniz. Sildirme şansınız var. Geri dönülemez bir yola girmiyorsunuz, korkmayın!

Dolgun kaşlar için, kaş kontürü – microblading.

Photo by Gabe Pierce on Unsplash
Photo by Alexandru Zdrobău on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.