Kurumuş Saçlara Son- Kuru Saçlar için Keratin Bakım

Kurumuş Saçlara Son- Kuru Saçlar için Keratin Bakım

Saçlarınız çok kabarıyorsa,
Saçlarınız çok kuruysa,
Saçlarınıza şekil vermek bile sizi çileden çıkarıyorsa,
Saç uçlarınızı kimseye göstermemek için sadece topuz modellerini kullanmayı tercih eder olduysanız,
Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, tek çareyi saçınızı kestirmekte buluyorsanız,
Buna hiç gerek yok! Kurumuş saçlara son, Kuru Saçlar için Keratin Bakım.

Kendimden muzdarip olduğum bu duruma bir arkadaşımın önerisiyle son verdim diyebilirim. Tabii ki burada iyi bir kuaför faktörümüz var. Keratin bakım için benim kuaförüm Selçuk’ta bulunan Deniz Vedat Koçak’tı. İyi bir şampuan ve doğru bir uygulama ile harika sonuçlar aldık. Deniz beyden aldığım bilgilerle, sizler için güzel bir yazı hazırladım. Faydalı olması dileğiyle.

Keratin Bakımı Nedir?

Temiz saça uygulanan keratin kreminin en az bir saat bekletilmesinden sonra saça yüksek ısıda fön işleminin uygulanarak, şekil verme işlemidir. Eğer saç çok kabarık ise 1-2 defa düzleştirici ile keratin saça sabitlenir. Bu işlemden en az 24 saat sonra saç yıkanabilir.

Keratin Bakımı Hangi Saçlara Uygulanabilir?

Çok ince, zayıf saçlar için keratin bakımı doğru bir tercih olmayabilir. Zaten ince ve zayıf olan saç telleri yapılan işlem sonrası zarar görebilir. 

Keratin Bakımı Uygulanan Saçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Keratin Bakım Faydaları, Zararları

Saçı tuzsuz ve sülfatsız şampuanla yıkamalısınız. Keratin işleminden sonra kullandığınız bu tarz saç ürünleri, saçınıza uygulanan işlemi kalıcı hale getiriyor.

Saçınızı kuruturken şekil vererek kurutmanız işlemin uzun ömürlü olması için önemli.

Saçınızın kendi kendine kurumasına izin vermemelisiniz. Eğer saç, kendi halinde bırakılıp kurursa şişer ve kabarır. Oldu ki o an kurutamadınız, saçınıza şekil veremediniz, sonraki yıkamanızda saçınızı kuruttuğunuzda yine saçınız eski haline geri dönüyor.

Yaşadığınız şehirdeki suyun kalitesi saçınızdaki her işlemi etkileyecektir. Bu keratin bakım için de geçerli. 

Keratin her saça uygulanmaz. Saçı düzeltmek isterken saçın yıpranmasına sebep olabilirsiniz. 

Keratin uygulanan saçlarınızı, doğru şekilde kuruttuktan sonra şekillendirmeniz çok kolay. Daha az zaman harcayarak daha güzel saç modelleri elde edebilirsiniz.

Keratin Bakım Şampuanı

Uygulamadan sonra kullanacağınız şampuanın, sülfatsız olması çok önemli. 

Şampuanın içinde tuz olmaması gerekiyor. Keratinin saçta kalma süresinin daha uzun olması için şampuan seçiminiz çok önemli.

Saç Botoksu Nedir?

Saç Botoksu, sönük yıpranmış saç tellerini diriltmek, canlandırmak, şişirip, kalınlaştırmak için kullanılır. Geçiçi bir çözüm olarak saçlarınızın daha dolgun gözükmesini istiyorsanız saç botoksunu kullanabilirsiniz. 

Keratin Bakım ile Brezilya Fönü Arasındaki Fark Nedir?


İki işlemde de aynı ürün saça uygulanıyor, “Keratin”. Keratin bakımda saça uygulanan keratin kuruduktan sonra sadece bir kere fön çekiliyor. Bu sayede keratin saça yüklenmiş oluyor.

 Brezilya fönü uygulamasında ise; fön işleminin yanında yüksek ısıda en az 8-10 defa düzleştirici uygulaması ile saçlar düzleştiriliyor. Eğer saç kıvırcık ise Brezilya fönü, saçın dalgasını öldürüyor.

Keratin Bakımının Kullanım Süresi Nedir?


Keratin bakımı uygulanan saçlarınızın uygun şampuanla yıkanması ve uygun kurutma işlemini uygulamanız halinde 10 aya kadar saçınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullandığınız su, şampuan vb faktörlerin keratin bakım uygulanan saçınızı kullanma sürenizi etkilediğini unutmayın. Uzmanlar en az 3 ay saçlarınızı çok rahat bir şekilde kullanabileceğinizi vurguluyor.

Keratin Bakım Fiyatları

Keratin bakım en basit saç için minimum fiyat 200 TL’dir. Gittiğiniz saç bakım merkezinin konumuna göre fiyatlar 1.600 TL’ye kadar çıkabilir. Önemli olan doğru ürünlerle, doğru işlemi uygulayan bir merkez bulabilmek.

Hair Process benim gittiğim salondaki kullanılan Keratin Bakım Ürünü. Her keratin ürününün aynı sonucu vermediğini belirten kuaförümüz Deniz Vedat Koçak, Selçuk’ta harikalar yaratmaya devam ediyor.
Kendisine bizlerle paylaştığı bilgiler için teşekkür ederim. 

Photo by George Bohunicky on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.