Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi

Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi

Yaz geldi!
Rotamızı Ege’ye çevirdik. Kuşadası’ndayız. İşte bu yaz için; Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi yazımızda.

Sizlere de yazıyı okuduktan sonra bavulunuzu toplayıp yola çıkmak kalıyor. 

Çok eğleneceğiniz hem denize girip hem de kültür turları yapabileceğiniz bir tatil sizleri bekliyor olacak.

Küçük bir tavsiyemiz de var. Araba kullanmak veya arabayı park etmek Kuşadası için büyük sıkıntı. Bu bilgiyi eklemek hayati önem taşıyor. Gitmek istediğiniz yere ulaşmanız için çoooook uzaklara arabanızı park etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Ücretli otoparklarda var tabii, ama dolu değillerse… Kısacası, iyi şanslar!

 Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi 

Güvercinada Kalesi 

Kuşadası merkeze maksimum 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan bu kale, Barbaros Hayrettin Paşa tarafından, güvenlik için inşaa edilmiştir. Günümüzde gözetleme kulesi olan, girişi ücretsiz,  müze olarak kullanılmaktadır. Akşam mükemmel ışıklandırmasıyla şehre güzellik katmakta ve turistlerin uğrak yeri haline gelmektedir.

Ege Port

Güvercinada Kalesi manzarasına sahip, içerisinde bir çok restoran ve mağaza bulunduran bu alandan, ücretli otopark olarakta faydalanabilirsiniz. Ayrıca, karşıya bakıp el salladığımız Samos Adası’na bu limandan kalkan gemileri kullanarak gidebilirsiniz.

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Güvercinada Kalesini gezdikten sonra, Ege Port’a doğru yürüdüğünüzde, portun tam karşısında kervansarayı görebilirsiniz. Günümüzde otel ve dükkanlardan oluşan bu tarihi yapı, dışarıdan bile ilginizi çekecektir.

Kuşadası Barlar Sokağı

Kervansarayı gezdikten sonra, artık Kuşadası Çarşı’sındasınız. Bu çarşıda istediğiniz her şeyi bulmanız mümkün. Devamında ise, kalenin arka tarafından Kuşadası Barlar Sokağı’na bağlanabilirsiniz. Çeşit çeşit mekanlarla, gecenizi renklendirmek isterseniz mutlaka uğramanız gereken adreslerden biri.

El Heykeli

Kuşadası’nın sembolü haline gelmiş “güvercin heykeli” veya “el heykeli”, sahilde yürüyüş yaparken azameti ile size eşlik edecektir.

Gazibeğendi

Kuşadası’ nın hakim tepesi, Sisam’dan bakılınca görünen azametli Atatürk Heykeli’ni görmek, insanlara yukarıdan bakmak isityorsanız, doğru yerdesiniz.

Kuşadası Marina

Kuşadası’nda harika bir manzara eşliğinde içecekleriniz yanınızda… Marina mekanlarıyla ve alışveriş tutkunları için mağazalarıyla sizi bekliyor.

Old Town Tanneries

Kuşadası Yat Limanı karşısında bulunan bu yapılar topluluğuna bayılacaksınız. Eskiden tabakhane olan ama günümüzde yenilenip farklı tatlara ve mekanlara ev sahipliği yapan bu alanı muhakkak ziyaret etmelisiniz.

Adagöl

Adalılar için harika bir tesis. Mangalını yapıyorsun. Diyelim ki canım mangalla uğraşmak istemedi. HEmen söylüyorsun kafeye sana pişirip getiriyorlar. Çocuklar için oyun alanları ve göl etrafında size huzurlu bir yürüyüş yapmanıza yardımcı olacak büyük bir parkur sizi bekliyor.

Diğer Önerilerimiz:

Değirmen
Milli Park
Zeus Mağarası

Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi Plajlar

Kadınlar Denizi
Long Beach 
Kuştur Plajı
Sevgi Plajı
Papaz Hamamı Plajı
Yılancı Burnu


Kuşadası Gezilecek Yerler Listesi Yakın Rotalar


Efes
Selçuk
Pamucak
Şirince
Açık Hava Tren Müzesi
Maket Köy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.