Popüler Skinfood Ürünleri

“K-Beauty” adıyla bilinen Güney Kore Güzellik Konsepti/Ürünleri/Felsefesi, dünyada ve son dönemlerde de ülkemizde oldukça popüler. Pure Beauty, Missha ve Skinfood ise; isimlerine ve ürünlerine aşina olduklarımızın başında geliyor. Üstelik Missha ve Skinfood’un ülkemizdeki satışı sadece internetten değil, kendi mağazalarından (hatta bazı ürünleri de Watsons, Gratis gibi mağazalarda) da yapılıyor. Ben de bu markaların belli başlı ürünlerini denedim ama bugün size “Popüler Skinfood Ürünleri” yazısında bahsetmek istediğim ürünler; Skinfood’un en trend, en çok kullanılan, listelerde favorilere atılan ürünleri. 

Skinfood Ürünleri İçerik

Kore güzellik ürünleri genel olarak eğlenceli ambalajları, etkili formülleri ve çok çeşitliliğiyle biliniyor. Seçim yapmayı zorlaştıracak kadar çok çeşit var diyebiliriz. 

Skinfood ise, kendisini besinlere adamış ilk kozmetik markası olarak tanımlıyor. Besleyici gıdaların aynı zamanda cilt sağlığı ve güzelliğini de sağlayacağına inandıkları için, Brezilya esmer şekeri, Güney Asya’da üretilen kara bal, Fransız üzümünden tutun da organik domates, marul ve salatalıklara kadar mutfaklarda bulunmasına alışık olduğumuz ürünleri, içeriklerine dahil ediyorlar.

Yüz temizleyicileri, nemlendiricileri, şampuanları yani aklınıza gelen hemen her şeye sahipler. Ama en önemlisi, kaliteli gıdalarla bu ürünleri hazırlamaları. Kısacası “You are what you eat” yani; “Varlığınız yediklerinizden ibaret” diyorlar.

Peki ürünleri gerçekten iyi mi?

Size Skinfood’un denediğim üç tane çok kullanımlık maskesini, bir de gözaltı kapatıcısını anlatacağım. Benim cilt tipimin hassas ve kuru (çok nadir zamanlarda karmaya dönük) olduğunu bilmenizi isterim. Ayrıca biraz renk farklılıkları dışında beni rahatsız eden bir cilt problemim yok. 

O yüzden tüm bu ürünler benim cilt tipime hitap etmediği gibi sizinkine de etmeyebilir. Ayrıca ihtiyacınız yoksa benim yaptığım gibi birden fazla maskeyi almayın. Ben tamamen mağazadaki “3 al 2 öde” tuzağına düşmüştüm çünkü uzun zamandır kullanmak istediğim ürünler vardı, hali hazırda bir tanesini kullanıyordum ve memnundum. Ama sonuç; uzuuun süre yetecek kadar maske stoğu yaptım. Bu yüzden umarım benim yaptığım gibi gereksiz yere ürün almazsınız ve deneyimlerim sizin aradığınızı bulmanıza kısacası bir dahaki kozmetik alışverişinize yardımcı olur.

Ürünlerin fiyatlarını incelemek için tıklayın: Skinfood ve Trendyol

Skinfood Ürünleri Tavsiye

Skinfood Rice Çok Kullanımlık Yüz Bakım Maskesi

Ne vadediyor? 

Pirinç bazlı ürünler Asya’nın olmazsa olmazlarından. Bu ürün de özellikle kuru ve karma ciltlerde pirinç meyvesi ve kökleri sayesinde nemli bir bitiş, yumuşaklık ve parlaklık vadediyor. Düzenli kullanımda ise cilt lekelerinin açılarak cildin kendi tonuna dönüşmesine yardımcı olacağını belirtiyorlar.

İşe yarıyor mu?

Kısmen. Bu benim geçen sene aldığım ve ilk kez kullandığım Skinfood ürünü. Bıraktığı his kesinlikle muhteşem. Yumuşacık ve gerçekten üzerine sürülen kremle birlikte bana (kuru ciltlere) en uygun maske bu diyebilirim. Cildi nemlendiriyor ama renk eşitlemede bir etkisini göremedim. Okuduğum yorumlarda özellikle güneş lekelerinden, sivilce izlerinden kurtulanlar olduğunu görmüştüm. Belki düzenli kullanımda olabilir. Aynı zamanda hafif peeling etkisi olduğunu da belirtmekte fayda var.

*Kullanım şekli 1. Cilt temizliği yapıldıktan sonra, cilt dokusunu hazırlamak için tonik kullanın. 2. Göz ve dudaklarınızı koruyacak şekilde maskeyi istenilen miktarda masaj yaparak nazikçe yüzünüze uygulayın. 3.Maskeyii 10 -15 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Skinfood Black Sugar Çok Kullanımlık Yenileyici Yüz Maskesi

Ne vadediyor? 

Mineral ve vitamin ile zenginleştirilmiş bu maske, cildi yenileyerek canlandırmayı, siyah noktalardan arındırmayı ve makyaj uygulamasını engelleyen ölü deriyi temizlemeyi vadediyor. Kullanılan Brezilya esmer şekeri; işlem görmemiş, mineral bakımından zengin, fosfor partikülleri, kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum içerir.

İşe yarıyor mu?

Kesinlikle evet! Bir peelingden ne bekliyorsanız hepsini aynı anda size veriyor diyebilirim. O minik pıtırcıkları yok ediyor, yıkadıktan sonra cildi yumuşacık yapıyor ve harika kokuyor. Ama tabii ki bu nemli his sonsuza kadar sürmüyor. Yine de kuru ciltlerin bile tahriş olmadan uygulayabilecekleri bir ürün. 

*Kullanım şekli 1. Cilt temizliği yapıldıktan sonra, cilt dokusunu hazırlamak için tonik kullanın. 2. Göz ve dudaklarınızı koruyacak şekilde maskeyi istenilen miktarda masaj yaparak nazikçe yüzünüze uygulayın. 3. Çok hassas ciltler ürünü su yada tonik ile karıştırıp uygulayabilirler. 4.Maskeyii 10 -15 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.populer

Skinfood Egg White Pore Mask

Ne vadediyor?

Aşırı sebum oluşmasını önlemeye yardımcı, içerisindeki yumurta akında bolca bulunan albumin maddesi sayesinde genişlemiş gözeneklerin küçülmesine, rahatlamasına, yine yumurta akı sayesinde kalojen hücrelerin büyümesini uyararak cildin elastikiyetinin ve dayanıklılığının arttırılmasına yardımcı olacağını vadeden bir ürün.

İşe yarıyor mu?

Bence Skinfood ürünlerinin ortak özelliği; ilk kullanımda bile etkilerini derinden hissettirmeleri. Bu ürünü kullandıktan sonra gözeneklerimin (çok az olsalar da) kapandığını gördüm ve siyah nokta konusunda da oldukça etkili diyebilirim. Ama muhtemelen cilt tipimden kaynaklı; bende kızarıklık yaptı. Ayrıca cildi baya kurutuyor. Yağlı veya karma ciltler için daha uygun olabilir. Dolayısıyla bu maske bir daha almayacağım bir ürün. Ama benim deneyimim, popülaritesini hak etmediği anlamına gelmez. 

*Kullanım şekli 1. Cilt temizliği yapıldıktan sonra, cilt dokusunu hazırlamak için tonik kullanın. 2. Göz ve dudaklarınızı koruyacak şekilde maskeyi istenilen miktarda masaj yaparak nazikçe yüzünüze uygulayın. 3.Maskeyii 10 -15 dakika bekletip ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Haftada 2 defa uygulamanız tavsiye edilir.

Skinfood Salmon Concealer Kapatıcı Krem (01)

Ne vadediyor?

Somon özü ve somon yağı sayesinde göz çevresindeki koyu renk farkını etkili şekilde gizlemeyi ve Norveç somonu yağı cildin bağışıklığını arttırırken, yaşlanma etkilerini yavaşlatmayı vadediyor. Ayrıca %18 in üzerinde Omega-3, DHA ve EPA yağ asitleri içeren somon yağı sayesinde koyu renk halkaların oluşumunu engellemeyi vadediyor.

İşe yarıyor mu?

Pek sayılmaz. Uzun süre kalıcılığını koruması, üzerine pudra sürmememe rağmen çizgilere dolmaması büyük bir artı. Ayrıca kurutmak yerine nemli bir sağlıyor. Ama koyu renk halkaları engellemesi vs konusunda henüz yeterince uzun kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Ayrıca rengini maalesef hiç beğenmedim. Çok fazla pembe/turuncu alt tonlu. Dolayısıyla bej/sarı alt ton sevenlere hitap etmeyecek bir ürün. İki tonu var, benim denediğim 01 numara yani açık olanı, ama bu renk bile beyaz tenlilerde koyu kalıyor. Kapatıcılığı konusunda da başka markaların çok daha iyi seçenekleri olduğunu söyleyebilirim. 

* Kullanılışı: Fondöten uygulandıktan sonra veya fondöten uygulanmaksızın uygun miktarda kapatıcıyı nazikçe göz çevrenize yayınız.

Skinfood Ürünleri Yorum – Skinfood cruelty-free mi?

Artılar:

  • Ürünlerin doğallığı ve etkisi ilk kullanımdan itibaren hissediliyor.
  • Kaliteli meyve ve sebzeler yoluyla cildi besleme fikri pek çok kimyasala nazaran çok daha iyi. 
  • Ürünlerin içeriğinde paraben, GMO, SLS, SLES yok.
  • Gramajları az gibi görünse de hepsi yoğun ve uzun süre gidecek ürünler.

Eksiler:

Gelelim en sorunlu kısma: Skinfood cruelty-free değil. Marka, “hayvanlar üzerinde test yapmadığını” söylese de, Çin’de –yani dışarıdan ithal edilen çoğu kozmetik ürününün satılmadan önce hayvanlar üzerinde test edildiği ülkede- ürünlerin satılması dolaylı yoldan bile olsa Skinfood ürünlerinin cruelty-free olmadığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.