Renklerin Üzerimizdeki Etkisi

Renklerin Üzerimizdeki Etkisi

Herkese merhaba, bugün sizlere başlıktan da anlaşılacağı üzere renklerin üzerimizdeki etkisi konusundan bahsetmek istiyorum.

Mor, turuncu, siyah ve beyaz renklerin üzerimizde alışılagelmişin dışında etkilerinin olduğunu öğrendiğim zaman çok şaşırdım. Şimdi sizlere öğrendiğim farklılıkları aktarmak istiyorum.

Renklerin Üzerimizdeki Etkisi

Renklerin Farkları
Siyah renk;
İlk olarak siyah renkten başlamak istiyorum. Siyah rengin üzerimizde bıraktığı etkisini her zaman olumsuz anmışızdır fakat bu öyle değilmiş. Siyah bilinenin aksine asil ve karizmatik olan ve hatta iş görüşmesi gibi önemli görüşmelerde olumlu enerjileri çekmemizi sağlayan bir renkmiş. Siz de şaşırdınız benim gibi değil mi? 🙂 Siyah renk bundan sonra benim hayatımda daha güzel bir yerde durmaya başladı bile.


Turuncu renk;
Şimdi gelelim turuncu renge. Ben hep turuncu her ne kadar sıcak renk görünse de bana uzak gelmişti. Kıyafet seçimlerimde olsun, takı seçimlerimde olsun hiçbir zaman turuncu önceliğim olmamıştır. Ama turuncunun işlevini ve etkisini öğrendiğimde bu bana artık illa ki turuncu bir renk bulundurmam gerektiğini öğretti. Meğerse turuncu renk aslında bizim içimizdeki evimizmiş. Evrenle uyum sağlamamızı ve müthiş enerjiler yaymamıza sebep olan bir renkmiş. Örneğin önemli bir görüşmenizde küçükte olsa turuncu bir detay olursa üzerinizde karşı tarafın sizinle bir daha görüşmek istemesini sağlıyormuş. Ben artık turuncuyla bütünleşmiş durumdayım. Üzerimde görünmez yerimde olsa bile de turuncu rengi taşıyorum. Özellikle çoraplarımda vazgeçilmezim oldu artık turuncu renk 🙂


Mor renk;
Evet şimdi sıra mor renkte. Mor renk genelde depresif, olumsuz bir renk olarak anılmaktadır. Fakat bunun tam tersi bolluk ve bereket getirmesiyle birlikte parayı çektiğini de öğrendim. Yeni yıllara bolluk bereket ve parayla girmek istiyorsanız tercihen kırmızı değil de mor rengi seçebilirsiniz. 🙂

Renklerin Üzerimizdeki Etkisi


Mavi renk:
Mavi, güvenirliği, sadakati, sakinliği, uyumu, huzuru, sevgiyi ve zekayı temsil eder. Finansal kurumlar, sosyal ağlar, kurumsal endüstriler ve güzellik salonları tarafından kullanılabilir. Kitap okurken ilginizi çeken alıntıların ve bir başkasıyla paylaşmak istediğiniz sözlerin altını çizebilirsiniz. Soğuk bir renk olması, insanlarda korku duygusu uyandırması ve maskülenlikle bağdaştırılmış olması mavinin negatif yönlerinden olsa da benim için yeri çok başkadır. Zaten evrende de baktığımızda uçsuz bucaksız olan her şey mavi değil midir? 🙂 Deniz ve gökyüzünün mavilikleri her zaman içimi huzurla doldurmuştur. Hatta sevdiğim bir arkadaşımın kızının ismi de Mavi. İsmi gibi kendisi de sonsuz güzellikler barındıran bir çocuk. İsminin hakkını veriyor bence 🙂 Onlara da buradan kocaman sevgilerimi iletmek istiyorum.


Beyaz renk;
En sona bıraktığım beyaz rengi anlatmak istiyorum şimdi. Beyaz renk her zaman saf, temiz duygular olarak anlatılmıştır. Soğuk kanlılığı, asaleti, masumiyeti, istikrarı ve devamlılığı temsil eder. Huzur ve güven verir. Düşünce gücünü arttırır. Aynı zamanda insana hüzün veren, dertlerini ve sıkıntılarını hatırlatan bir yanı da vardır. İşte bu yüzden beyaz rengi her zaman yer yerde kullanmamak daha doğruymuş. Çünkü beyaz rengin aurası bütün enerjileri çektiği için önemli bir yere gittiğinizde olumlu enerjileri çektiği gibi olumsuzları da çekmekteymiş. Bunu öğrendiğimden beri beyaz rengi benim için önem teşkil eden yerlerde giymeme kararı aldım. Ama gelinlikte beyaz renk dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Evet maalesef gelinlikler de yüzyıllardan beri beyaz renk. Sanırım düğünlerde çıkan bazı olumsuzluklar beyaz rengin aurasıyla ilgili. Ama maalesef ki beyaz olmayan gelinlik yok. Olumlu şeyler düşünerek giymek gerekiyor belki de beyaz rengi… En azından gelebilecek olumsuz enerjileri böylece nötrlemiş olabiliriz. 🙂

Anlatmış olduğum bu 5 rengin üzerimizdeki etkilerine değinmeye çalıştım. Umarım sizlerin de işinize yarar ve önemli görüşmelerde, buluşmalarda faydalanırsınız.
Herkese iyi günler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.