Sürdürülebilir Ekolojik Otel Önerileri

Artan çevre sorunlarına bağlı olarak sürdürülebilirlik ve ekolojik otel kavramı gün geçtikçe daha çok karşımıza çıkar oldu. Bu olumlu bir durum ama maalesef henüz yeterli seviyelere ulaşmış değil. Biraz mola verip soluklanmak, özellikle şehrin koşuşturmasından kurtulup negatif enerji sağaltımı hepimizin hakkı. Ancak artan nüfus oranları, kullanılan doğal ve kültürel kaynakların hızlı tüketimi söz konusuyken elimizi taşın altına koyma zamanı geldi de geçiyor.

Yaşamımızın uzun soluklu, çevreye duyarlı ve dengeli bir şekilde devinimini sağlamak hepimizin görevi. Bu bağlamda yapabileceğimiz en etkili şey; tercihlerimizi sürdürülebilirlik yönünde kullanıp etik olarak doğru olanı yapmaktan geçiyor. Sürdürülebilir ekolojik otel önerileri bize bu yönde sakin, keyifli, doğayla iç içe huzurlu bir tatil imkanı sunuyor. Çevreye duyarlı sürdürülebilir ekolojik otel önerileri pandemi döneminde de tercih edilesi bir tatil seçeneği olacak. Şimdiden keyifli tatiller.

Vadi Alaçatı-İzmir

Tüm enerji ihtiyacı güneşten karşılanan, geri dönüşümlü silindir ahşap odalar, organik tarım, yağmur suyu toplama göleti, yerel tarımı destekleyen anlayış, lavanta ve zeytin bahçeleri… Vadi Alaçatı tamamen ekolojik! Doğaya saygı anlayışıyla atılan her adım aynı zamanda misafirlerinin konforunu da düşünülerek yapılıyor. Her odanın kendine ait bahçesi kendi ellerinizle toplayacağınız organik sebze-meyve, yumurta, İzmir’in muhteşem doğası Alaçatı’nın mis gibi plajları… 

Vadi alaçatıya gitmek için hala daha fazla nedene ihtiyacınız varsa veya biran önce rezervasyon yapmak istiyorsanız buradan her ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Böyle güzel ve çevreye duyarlı, örnek bir ekolojik otel yarattığı için ayrıca kurucu Bülent Özcan’a teşekkür etmeden geçmek istemiyorum.

Yonca Lodge- Fethiye, Muğla

Meyve bahçesinin içinde küçük bir otel, Akdenizin nefis manzarasına sahip kumsalı, ekolojik otel konsepti ile doğayla olan uyumu, caretta caretta’ların korunmasına destek olurken Sığla ormanının da genişletilmesine destek olan Yonca Lodge sürdürülebilir turizmin Türkiye’deki öncülerinden.

Denizden çıktıktan sonra ise şemsiyeye ihtiyacınız olmayacak keza bu görevi sahilde ki ağaçlar keyifle yerine getiriyor.

Ayrıntılar ve rezervasyon için buradan bilgi alabilirsiniz.

Hotel Caeli- Eceabat, Çanakkale

Üzüm bağları arasında standardı yüksek, aynı zamanda çevreye duyarlı ekolojik konsepte sahip bir yerde konaklamaya ne dersiniz? İstanbul’a yakınlığı da bonusu! Yöresel ve mevsimsel ürün tüketimini destekleyen Caeli bir ovanın içinde sarayda konaklıyormuşsunuz hissi yaşatmayı vaadediyor sanki. Kendi bağlarından üretilen şarap ve şaraphanesini gezmek konaklamanın altın vuruşu olacak!

Rezervasyon yaptırmak ve daha fazla fikir edinmek için buraya buyrun.

Turna Boğazı- Urla, İzmir

Sadece kendinize ait bir villada konaklama yaparken eşsiz bir manzaraya uyanıp havuzda yüzmek, bisiklet turu yapmak, çevredeki muhteşem plajları keşfetmek ister misiniz? Kendinize ait villa diyorum çünkü Turna Boğazı ilk aşama da kişisel bir çiftlikti. Zaman içerisinde cömertçe insanların kullanımına açılmasına rağmen doğallığından bir şey kaybetmeden varlığını sürdürmeye devam etmiş ve ediyor. Çiftlik otel konsepti ev yapımı reçeller, bahçesindeki meyve ağaçları ve çocuklar için özel olan etkinlikleri bir an önce gitmek istediğimiz bir yer haline gelmesine yetiyor.

Siz de gitmek ve bu şirin yerde dinlenmek için buradan her ayrıntıya ulaşabilirsiniz.

Ataol Çiftliği- Bozcaada, Çanakkale

Türkiye’nin en gözde adası Bozcaada‘da üzüm bağları ve zeytinliklerden oluşan ova içinde taş evlerde konaklamak, yerel organik ürünler tüketmek ve denizle başbaşa bir tatil geçirmek için en iyi alternatiflerden biri Ataol Çiftliği. Ekolojik otel kavramı ve sürdürülebilirliğin her alanda kullanılması, huzurlu ve doğal tatilin anahtarını avuçlarınıza bırakarak unutulmaz anlar yaşayabileceğiniz yerlerden.. 

Çanakkale’nin serin sularının keyfini, çevreye duyarlı bir şekilde sürmek için tüm ayrıntılara buradan ulaşabilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Akdeniz Bahçesi- Çıralı, Antalya

Akdeniz Bahçesi, eko turizm ve organik tarımı tam olarak kalbine yerleştirmiş bir yer. Çıralı sahile olan 5 dakikalık mesafesi, turunçgil ağırlıklı meyve bahçesi, doğaya uyumlu dönüştürülebilir taş evlerde konaklama imkanı “huzur” olarak karşınıza çıkıyor. Antalya’nın eşsiz gezilecek yerleri, muhteşem denizi, yöresel tatlar ve organik ürünlerle çocuklarınızla da gönül rahatlığıyla tatil yapabilme imkanı sunuyor. 

Daha fazla ayrıntı ve rezervasyon için buradan bilgi alabilirsiniz. 

Turkuaz Köy- Finike, Antalya

Sürdürülebilir doğal yaşam köyü olan TurkuazKöy, üç kuşaktır narenciye üretimi yapıyor. Limyros Nehrinin bitişiğinde yer alan çevreci ahşap odaları, konforlu ve eşsiz bir manzaraya sahip. Yöresel ve köy ürünleriyle hazırlanan, portakal bahçeleri içinde yapacağınız kahvaltıyı unutmak mümkün olmayacak!

Kuşaklar boyu aktarılan bilgiyle yetiştirilen narenciye ürünlerinin yanında avokado ve çeşit çeşit sebzeye ulaşmak için illa Antalya’ya gitmeniz gerekmiyor. TurkuazKöy, online sipariş imkanıyla tüm bu ürünlere ulaşmanızı mümkün kılıyor.

Konaklama hakkında ayrıntılı bilgi veya nefis ürünlerinden sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Narköy- Kandıra, Kocaeli

Sürdürülebilir ekolojik otel önerilerinin bir yıldızı olacaksa kuşkusuz bu Narköy olmalı. Ben dahil bir çoğumuzu ekolojik otel kavramıyla tanıştıran, eğitim odaklı, doğayla uyumlu yapıları, gönüllülük esasının muhteşem bir şekilde işlediği, çağdaş bir çiftlik otel. Tüm ürünlerin organik kendi bahçelerinde üretildiği, odalarında televizyon ve klimanın olmadığı ama onların eksikliğini hiç hissetmediğiniz bir kompleks düşünün!

Çiftlik hayatını deneyimlemek ve doğanın içinde huzurlu vakit geçirmek, tadına doyulmayacak saatler vaadediyor. Birbirinden farklı eğitimler ve atölyeler Nar Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından veriliyor. Çiftlik hayvanları, keşif yürüyüşleri, ateş başı eğlenceleriyle böyle işletmelerin çoğalması için hayaller kurmamızı tetikliyor.Rezervasyon ve ayrıntılar için buraya buyrun gitmeseniz bile hayalini kurun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.