İngilizce Online Eğitim ve Sertifika Programları

Geçen hafta ücretsiz online eğitimler yazısı ile türkçe eğitim veren pek çok ücretsiz sertifika programını ve online kursları tanıtmıştım. Bugün ise İngilizcesine güvenenler için İngilizce Online Eğitim ve Sertifika Programları arasından seçtiklerimden bahsedeceğim. 

İngilizce kursların sadece bir kısmı ücretsiz ama aralarından ilginizi çekecek ve havalı bir eğitimler bulmamak imkansız. Hem kendinizi geliştirmek hem de özgeçmişinize Harvard Üniversitesi hocalarından alınmış bir eğitim programı eklemek istemez misiniz?

O zaman başlayalım…

İngilizce Online Eğitim: 4 Farklı Platform

Harvard Online Courses

Harvard Üniversitesi’nin bilimden sanata, matematikten sosyal bilimlere kadar pek çok alanda 85 farklı ücretsiz kursu bulunuyor. Sizler için seçtiğim iki tanesi;

Systematic Approaches to Policy Design

Politika Tasarımına Sistematik Yaklaşımlar kursu ile düşüncenizi nasıl organize edeceğinizi, bir sorunu nasıl parçalara ayıracağınızı ve kararınızı oluştururken hangi verileri kullanacağınızı öğreneceksiniz.

edX üzerinden verilen kursun eğitmenleri Harvard Üniversitesi Edebiyat Fakültesi hocaları, katılım ücretsiz fakat bu kurs için sertifika almak isterseniz 99 Dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

Modern Masterpieces of World Literature

Dünya Edebiyatının Modern Başyapıtları kursu ile 1001 Gece’den başlayıp Orhan Pamuk Benim Adım Kırmızı’ya kadar bir dünya yolculuğu yapacak, yazarların ülke ve dil sınırlarını aşarak dünya edebiyatı literatürüne nasıl geçtiklerini öğreneceksiniz. 

Coursera

Coursera, Stanford Üniversitesi profesörlerinin kurduğu ücretli/ücretsiz çevrimiçi eğitimler veren sosyal girişimcilik kuruluşu. Eğitimlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabildiğiniz bir platform, katıldığınıza dair sertifika almak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekiyor. Sertifikayı ücretsiz alabilmek için seçtiğiniz eğitimde Financial Aid Available şıkkı var ise maddi durumunuzu belirten birkaç soru cevaplayarak burs başvurusu yapabiliyorsunuz. 

Improve Your English Communication Skills Specialization

İngilizce İletişim Becerileri kursu özellikle kendisini iş ingilizcesi konusunda geliştirmek isteyenlere uygun bir eğitim. E-posta, sunum ve toplantılarda daha iyi bir ingilizce kullanmak mesleki hedeflerinde kendini ön plana çıkarmak isteyenler için ideal. 

Foundations of Positive Psychology Specialization

Pennsylvania Üniversitesi ve Dr. Martin EP Seligman tarafından hazırlanan Pozitif Psikolojinin Temelleri eğitimi; psikoloji eğitimi alanlar ve ilgilenenler için pozitif psikoloji alanındaki temel teorileri anlatan beş derslik bir uzmanlık kursu.

Masterclass

Masterclass eğitimlerinin özelliği, eğitimleri alanında uzman ve ünlü kişilerin veriyor olması. Normalde ücretli bir platform ama internette yazılanlara göre malum sitelerde pek çok eğitimi bulmak mümkün imiş. Özellikle müzik eğlence, mutfak ve sanat kısımlarında dinlemek isteyeceğiniz insanların eğitim verdiğini göreceksiniz. 

Culinary Arts

Mutfak sanatları; Gordon Ramsay, Thomas Keller, Gabriela Cámara gibi ustalardan yemek, içki hatta mutfak bahçeciliğini öğrenmek isteyenlerin zevk alacağı eğitim. 

Margaret Atwood Teaches Creative Writing

Margaret Atwood Yaratıcı yazarlığı öğretiyor; yazar olmak, bir romanı şekillendirmek, kurgu, karakterler üzerine öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi anlatan 23 bölümlük süper bir eğitim. 

edX Online İngilizce Eğitim

edX, Harvard ve MIT tarafından oluşturulan üniversite düzeyinde eğitimler veren, çevrimiçi kurs platformu. Dersleri ücretsiz olarak alabileceğiniz, sertifika için para ödediğiniz bir sistemi var. Bilgisayar biliminden, finansa, yabancı dilden mühendisliğe kadar 30 ayrı alanda yüzlerce farklı eğitim bulmak mümkün. 

How to Save Money: Making Smart Financial Decisions

Nasıl Tasarruf Edilir: Akıllı Finansal Kararlar Verme eğitimi ile kredi kartı, ipotek, sigorta, emeklilik tasarrufu hakkında bilgi edinerek kazancınızı doğru değerlendirmeyi öğrenebilirsiniz. 

Child Protection: Children’s Rights in Theory and Practice

Çocuk Koruma: Kuram ve Uygulamada Çocuk Hakları eğitimi insan hakları kapsamında çocukları sömürü, ihmal ve şiddetten nasıl koruyabileceğimizi öğretiyor. 

Kaynak Fotoğraf: Erin Doering, Mohammad Shahhosseini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.