Kadın Başrol Oyuncuların Yer Aldığı 4 Netflix Dizisi

Bazen hepimiz başkalarının hikayelerinden ilham almaya ihtiyaç duyarız. Özellikle kadınların sıfır noktasından başlayarak bir mesafe kat etmesi oldukça yol göstericidir. Ne de olsa 2021 yılında yaşamamıza rağmen kadınların gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta geri plana itildiği bir gerçek. Bu yazımda kadın başrol oyuncularının yer aldığı, kimisi gerçek hikayeden uyarlanmış bazı Netflix dizilerini derleyeceğim.

Self Made

madame cj walker

Self Made, Madam CJ Walker adında siyahi bir kadının çamaşırcılıktan kozmetik imparatorluğuna uzanan hikayesini anlatan, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan 4 bölümlük bir mini dizi. İzlemesi oldukça keyifli, akıcı bir dizi. Bir yandan bir kadın olarak iş yapmanın zorluklarını ortaya koyarken bir yandan siyahi olmanın oluşturduğu önyargıların üzerinden de geçilmiş.

La Chicas De Cable

la chicas de cable

1920lerin İspanya’sında geçen La Chicas De Cable, birbirinden farklı karaktere sahip 4 kadının bir araya gelerek hayata karşı birlikte mücadele etmelerini konu alıyor. 6 sezondan oluşan bu dizide de kadınların hem iş hayatında hem sosyal hayatlarında psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalması konu alınmış. Karakterlerimiz kendi bağımsızlık savaşlarını vererek çalışma hayatından politikaya kadar her alanda kendi hayallerinin peşinden koşuyor.

How To Get Away With Murder

how to get away with murder

Bu listedeki favorim bu dizi olabilir. İzledikten sonra herkes hayatında bir Annalise Keating isteyecektir. Dizi 6 sezon. How To Get Away With Murder, üniversitede “cinayetten yırtma” dersleri veren bir profesörken aynı zamanda tuttuğunu koparan bir savunma avukatı olan Annalise Keating ve onun “Keating Beşlisi” adı verilen, hukuk öğrencilerinden oluşan ekibinin hikayesini anlatıyor. Başta her şey normal görünse de her bölümde keşfedeceğiniz sırlar, cinayetler ve daha fazlası insanı sürekli ekranın başında tutmaya yeterli oluyor. Gizem severlere mutlaka tavsiye ederim.

The Bold Type

the bold type

Özendiğimiz hayatlardan biri. The Bold Type bir dergide çalışan üç kadının kendini bulma hikayesini anlatıyor. Genç yaşlarda bir yandan kariyer basamaklarını tırmanmaya çalışırken bir yandan gündelik hayatını yoluna koymaya çalışmanın zorluğu, yapılan hatalar ve hayattan sürekli öğrenme süreci ile başarılı, keyifli bir dizi. Dizinin şu anda Netflix’te 3 sezonu var.

Sizlerin sevdiği, kadın başrol oyuncuların yer aldığı ilham verici dizi ya da filmler neler? Yorumlarda buluşalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.