Evanescence Yeni Albümü “The Bitter Truth” ile Geri Döndü

evanescence geri döndü

Her ne kadar Z kuşağı bir dönemin efsanevi rock grubu Evanescence ile muhtemelen tanışmamış olsa da, biz Y kuşağının en iyi arkadaşlarından biriydi 2003’te çıkan “Fallen” albümü. Yani “Bring Me to Life” gibi efsanevi bir şarkının dilimize dolanmasının üstünden 18 yıl geçmiş. Koskoca 18 yıl.

Dolayısıyla yeni albüm haberi bizi gerçekten heyecanlandırdı. Aslında Evanescence son olarak yeni materyalleri grubun adını taşıyan 2011’deki üçüncü stüdyo albümüyle yayınlamıştı. Ancak hiçbir albümleri grubun çıkış albümü olan Fallen ile boy ölçüşemedi. Bu albüm, gruba milyonlarca fan ve iki de Grammy ödülü kazandırmıştı.

Ancak Fallen’daki grup üyeleri de bir daha bir araya gelemedi. Grubun kurucuları Amy Lee ve Ben Moody arasındaki gerilimler artınca, 2003’teki Avrupa turunda Moody gruptan ayrılmış. Belki de grubun popülerliğini yitirmesinin altındaki etkenlerden biri bu olabilir.

Gelelim yeni albüme…  

Evanescence 5. Stüdyo Albümü “The Bitter Truth”

Amerikalı rock grubunun beşinci stüdyo albümü “Wasted on You” isimli single ile duyuruldu. Ancak COVID-19 felaketi, grubun birtakım planlarını yerle bir etti.

Albüm geçen sene yani 2020 yılında piyasaya çıkacaktı fakat pandemi koşulları yüzünden ertelendi. Sonrasında bu kez grubun gitaristi Jen Majura Almanya’da aylarca karantinada kaldı ve Amerika’daki grubun diğer üyeleriyle çalışmalarını çevrimiçi şekilde yürüttü.

Wasted on You şarkısının klibini de grup üyeleri iPhone’larından çekti ve yönetmenliğini P.R. Brown üstlendi.

Albümün genelinde global salgının yanı sıra, politik meseleler ve kişisel yaşananların izi var. Mesela Amy Lee erkek kardeşinin beklenmedik ölümüyle yoğun bir yas süreci yaşamış ama bu albümün O’nun iyileşmesine yardım ettiğini belirtiyor.

The Bitter Truth şimdiye kadar hem hayranlardan hem de eleştirmenlerden oldukça iyi yorumlar aldı. Birçok eleştirmen, grubun eskisinden de iyi olduğunu söylüyor. Şarkı sözlerine bakınca karanlıkta bile aydınlık olan, umutsuzlukta bile vazgeçmeyen bir tema hakim. Albüm, Evanescence şarkılarından aşina olduğumuz metal ve rock elementleri harmanlıyor. Ve 39 yaşındaki Amy Lee’nin sesinin hala 20lerinin başındaki kadar iyi olduğunu belirtelim.

“Use My Voice”

Bunlar da ilginizi çekebilir: 

HOŞÇA KAL DAFT PUNK

Titreşimsel Ses Terapisi- Biofield Tuning

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.