Tübenkama / Nizhnekamsk ve Alışveriş Merkezleri

Tübenkama/ Nizhnekamsk ve Alışveriş Merkezleri

Tübenkama, Gorod Nizhnekamsk neresi, yaşam oralarda nasıl, neler yapılır, hangi parklar var diye bahsettikten sonra, tabii ki alışveriş merkezlerinden bahsetmeden olmaz. Tübenkama / Nizhnekamsk ve alışveriş merkezleri ni sizler için listeledik. Alışveriş merkezi diye bahsetsek de aslında tam olarak hayallerinizi karşılayamayabilir. Buraya da bir ön uyarı olarak yazmış olalım. 

Tübenkama / Nizhnekamsk ve Alışveriş Merkezleri 

Тц Олимп/ Olimp

Nizhnekamsk’ın şu an için sahip olduğu en büyük alışveriş merkezi diyebiliriz Тц Олимп/ Olimp‘e. Daha da büyüğü ve kapsamlısı şu an için, Mira Caddesi’nde inşaat halinde.

Tübenkama Camii’sinin karşısında Olimp’i görebilirsiniz. Olimp’te, aradığınız çoğu şeyi bulabileceksiniz. Giriş katının arka tarafındaki eko marketten köy tavuğu, köy yumurtası, sütü ve tereyağına da ulaşabilir, manavından taze yeşillikler bulabilir, kuruyemişçiden lezzetli ve taze kuruyemişler alabilirsiniz. 

Eczane, teknoloji market, eko market, kıyafet vs. aklınıza gelen çoğu şeyi Olimp’te bulmanız mümkün.

Ayrıca 4. katında robotlarla ilgilenen çocuklar ve yetişkinler için uzaktan kumandalı robotlar, VR, vb. şeyleri içinde bulunduran küçük bir teknoloji alanı mevcut. Bu teknoloji alanları için, pazartesi ve salı günlerinde indirimli giriş ücretinden yararlanabilirisiniz. Küçük bir alan olsa da her bir robotu incelemek ve oyunlar oynamak minimum iki saatinizi alacaktır.

5. katında çocuklar için zıp zıp, oyun alanı ve lego land’in dışında yetişkinler için diskotek, restoran, nargile ve oyun kafe bulunmakta.

6. katında ise; çocuğunuz için düşündüğünüz çoğu aktivite kurslarını bulabileceğiniz gibi yetişkinler için bakım salonları mevcut. Kesinlikle göz atmalısınız.

ТЦ Барс 1-2-3-4 /Bars 1-2-3-4

Шинников tarafında bulunan, yan yana 4 alışveriş merkezleri grubu, Bars’lar. Oyun alanları, sinema, restoranlar, eczane, postane, banka, KFC, marketler, kürkçüler… Aklınızda ne varsa bu bir arada olan dört Bars’tan birinde bulmanız mümkün. 

Sun City sinemaları taze açılmış olduğundan mütevellit, rahat koltuklarıyla size iyi bir sinema keyfi yaşatacaktır. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Якорь- сити центр/ Yakor- Citi Tsenter

Корабельная’ da bulunan bu iki küçük avm, içinde çoğu şeyi barındırıyor. Fix Price, benim Rusya’da aradığım çoğu şeyi en ekonomik haliyle bulabildiğim mağazalardan biri, oyuncak alışverişiniz olsun, evinizin her türlü eksiği olsun, buradan almanız mümkün ve avantajlı.

Yakor’un içinde çocuklar için oyun alanı mevcut, bu oyun alanlarında ayrıca doğum günü partileri yapabiliyorsunuz. 
Bayanlar için spor salonu, pastane ve fırınlar, ıvır kıvır aklınıza ne gelirse çoğu şey burada mevcut.
Ayrıca bu alanın park yerinde ara sıra farklı etkinlikler görmeniz mümkün; bir sirk ya da bir ters ev vs. sadece takipte kalmalısınız.

Тц Старт/ Start

Himikov Caddesi üzerinde denk geleceğiniz minik yerlerden biri Start. Nizhnekamsk Arena’ya yakın olması sebebiyle sirkülasyonunun yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. İçerisinde bir mini market, küçük bir kafe&pastane, kuruyemişçi ve iyi bir alkol market bulunduran bu merkezin üst katları, yakın zamanda çıkan küçük bir yangından sonra, yavaş yavaş spor ve dans salonuna döndürülmeye çalışılıyor. Kesinlikle başarılı. Eğer sporla ve benzer faaliyetlerle ilgileniyorsanız, mutlaka uğramanız gereken noktalardan. Çocuklarınızı bırakabileceğiniz bir oyun salonunun olması da bonus.

Сити Молл/ Siti Moll

Himikov Caddesi’nde bulunan bu avm 4 katlı. Ama 4. katın üzerinde (ben ona 4.5 kat diyorum) bir de spor salonu katı var, ilgilenenlere, yakın oturanlara duyurulur.

4. katı Sinema 5’e ait. Güncel filmleri buradan takip edebilirsiniz. Bazen, salonları; bale gösterileri, müzikaller ve tiyatrolar için kullanıyorlar. İnternet sitesi ya da broşürlerinden bilgi edinebilirsiniz.

3. kat, food court olarak geçiyor, çok fazla bir seçeneğiniz olmasa da aç kalmanız mümkün değil. Çocuklar için oyun alanı ve mağazalar mevcut. 2. ve 1. kat içinde aynı şey geçerli. İlk katta, sevdiklerinize hediye götürmek isterseniz isimlerini üzerlerine yazdırabileceğiniz kaşık, çakmak gibi minik hediyelikler var.

Bu yazdıklarım dışında irili ufaklı, bir iki katlı bir sürü AVM ile karşılaşacaksınız. Hepsinin içine girin, neler var neler yok kesinlikle bakın. Şehre yabancı birinin hiç bir yere girmekten çekinmemesi şart, yoksa “Nerede, ne var?” gibi sorularınız genel olarak cevapsız kalabiliyor.

Тц Аркада
Тц старт
Тц Рамус
Тц меркурый
Тц Эссен
Тц Прага
Тц Радуга
Тц вега
Тц шатлык
Тц Аврора
Тц планета
Тц Берёзка

Bu sayabildiklerim ana caddeler üzerinde karşılaşabileceğiniz minik AVMlerin yalnızca küçük bir kısmı. Her birinin içerisindeki mağazaların sosyal medya hesabı da mevcut. Aradıklarınızı bulabilmeniz için “VK” ve “Instagram” hesaplarını kullanabilirsiniz. 

Her bir binanın içinde farklı bir market, farklı bir kültür var. İçlerine girip gezmekten çekinmeyin, sizleri şaşırtacak mağazalarla karşılaşmanız olası. 

Şimdiden iyi keşifler dilerim.

Photo by Lerone Pieters on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.