En İyi Menstrual Cup Önerileri

Menstrual cup kullanımı, ekolojik, doğal, konforlu bir regl dönemi ve daha güvenli kullanımıyla gün geçtikçe daha da tercih edilir bir hale geldi. Bu elbette mutluluk verici! Ancak daha önce hiç kullanmadıysanız seçenekler arasında tercih yapmak zor olabilir. En iyi menstrual cup önerileri yazısının sizlere bu konuda yardımcı olacağını düşünüyoruz. 

Menstrual kap kullanımında dikkat edilecek şeylerin başında kuşkusuz sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal yapıda olmaması ve vajina pH’ını bozmayacak özellikte üretilmesi. Listede yer verilen ürünler bunlar göz önünde bulundurularak hazırlandı. Ayrıca daha güvenli ve konforlu bir regl dönemi için vajinal yapınıza uygun boyda bir ürün tercih etmek gerekiyor. Ürün boyutu: yaşınız, vücut tipiniz, regl yoğunluğunuz ve daha önce vajinal doğum yapıp/yapmamış olmanız gibi faktörlere göre belirleniyor.

Menstrual Cuplar ile ilgili tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

1. OrganiCup 

Kullanımı kolay, ekonomik ve daha sürdürülebilir seçenek olarak menstrual kap kullanmak istediğinizde karşınıza çıkacak ilk alternatiflerden biri OrganiCup. Üç farklı beden seçeneğiyle standart ölçülere sahip olan OrganiCup’ı satın almadan önce buradan boyut testine ulaşabilirsiniz.

Satın almak ve tüm özelliklerine ulaşmakiçin burayı ziyaret edebilirsiniz.

2. Beije 

Beije, sadece menstrual kap değil, menstruasyon döngü için ihtiyacınız olabilecek her şeyi bir araya topluyor. Ped ve tampon kullananlar için de geri dönüştürülebilir, çevreci ve insan vücudu için toksik maddelere maruz bırakılmamış ürünler üretiyor. Satış aracılarını ortadan kaldırarak ürünlerinin fiyatlarını daha ulaşılabilir hale getirmeyi amaçladığını vurguluyor. Beije mestrual kaplar Standart ve Super olmak üzere iki farklı boyutla satışta.


Ayrıntılı bilgi almak ve ürünleri incelemek için buraya!

3. Lunette

Vegan Society (Vegan Topluluğu) üyesi olan Lunette İskandinav kökenli bir marka. Ürünlerinin kalitesine diyecek bir şey yok lakin biraz pahalı olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Gerçi menstrual kaplar uzun süreli kullanabilmeleri dolayısıyla oldukça ekonomik. Model 1 ve model 2 olarak iki farklı bedeni olan Lunette kapların, önem verenler için çeşitli renklere sahip olduğunu da belirtelim.

Ayrıntılı bilgi almak ve sipariş vermek için burayı ziyaret edin!

4. Lily cup

Lily kaplar INTIMINA markasına ait, silikon yapısının bir çiçeğin taç yaprağı kadar ince olduğunu iddia ediyor. Dört farklı şekliyle çok seçenekli olması dikkat çekici özellikleri arasında.

INTIMINA sayfası için buraya

Türkiye satış noktası sayfası için buraya ışınlayın.

5. Femometer

Fenometer, makul fiyatıyla dikkat çeken, iki farklı ebat ve ikili olarak satılan daha uygun fiyatlı seçenekleriyle bir arkadaşınızla ya da anne/kız olarak denemek istediğinizde ilgi çekici olabilir. 

Satın almak için tıklayın.

Menstrual kapların ayrıntılı karşılaştırmaları, derinlik, genişlik, kalınlık gibi ölçülerine topluca ulaşabileceğiniz tablo için buradan faydalanabilirsiniz.

En iyi menstrual cup önerileri içinde yer alan ürünler ve markalarla ilgili hiçbir ticari reklam ilişkimiz ya da maddi kazancımız yoktur.

Kapak Fotoğrafı: Photo by Amy Murrell on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.