En İyi Türkçe Meditasyon Uygulamaları

Meditasyon yapmanın ruh ve beden sağlığa etkileri görüldükçe, kişiler tarafından daha çok merak edilir oldu. Bu elbette iyi bir şey; insanların kendine odaklanması ve ruh ve beden sağlığını düşünerek hareket etmesi, en azından bunun için çabalaması iyi bir haber. Meditasyon yaparken yada meditasyon için pratik kazanmaya çalışırken işimize yarayacak şey; meditasyon uygulamaları! Bizde özellikle İngilizce bilmeyenler yada Türkçe yönergeleri takip etmek isteyenler için En İyi Türkçe Meditasyon Uygulamaları bir araya topladık. Unutmayın size en uygun olanı bulmanın yolu denemektir. Hadi başlayalım.

Meditopia: Meditasyon App

Türkiye ve Dünyada 12 Milyona varan kullanıcı sayısıyla çok popüler olan Meditopia: Meditasyon App, aynı zamanda bir Türk girişimi yani yerli bir uygulama. Hem kaliteli hem Türkçe olsun isterseniz bu uygulama aradığınız uygulama olabilir. Başlangıç seviyesi ve basit nefes egzersizleri dışında; hikayeler, doğa sesleri ve rahatlatıcı birçok içerik ücretsiz olarak sunuluyor. Sonraki adım olarak tam sürüme geçebilir, daha derin meditasyonlar için daha büyük adımlar atabilirsiniz.

İndirin: iOS | Android

Patika: Kolay Meditasyon

Uygulama kullanımı oldukça kolay olan Patika, ilerledikçe rozet kazanmanızı sağlayacak bir ödül sistemiyle pozitif itici bir güç oluşturmayı amaçlayarak işi daha ‘oyuncu‘ bir hale getiriyor. Bu seçenek kimileri için, sürekliliği sürdürmek açısından işe yarayabilir. Ayrıca benim hiç vaktim yok” diyenler için çok çok kısa “Mini Pratikler” yapmanıza imkan tanıyan bir bölümü var. Patika birçok ücretsiz içeriğe sahip deneyip memnun kalırsanız daha sonra tam sürüme geçerek kendi meditasyon patikanızı oluşturabilirsiniz.

İndirin: iOS | Android

Om Meditasyon: Mindfulness

Om amacını “ ‘Dikkatini verdiğin yerde, meditasyon olur.’ cümlesinden yola çıkarak tüm meditasyon pratiklerinde sana aslında dikkatini yaşamına çevirmen için bir açık kapı aralamak niyetindeyiz.” olarak tanımlıyor.

Om Meditasyonun güzel tarafı farklı uzunluklarda ücretsiz içeriklerinin olması daha da güzeli bu içeriklerin sürekli olarak değişmesi. Bu sayede hem ücret ödemiyor hemde aynı pratikleri çok sık tekrarlamak yerine farklı şeyler deneyimlemenizi sağlıyor.

İndirin: iOS | Android

Metta

Metta uygulaması; stres, uyku, farkındalık ya da verimliliğe yönelik bir odak noktası belirlemenizi ve bu doğrultuda ihtiyacınız olan içeriklere ulaşmanızı sağlıyor. İçerisinde yine uzmanlarla birebir görüşme (tam sürüm ile) imkanından hikayelere, sıfır atık gibi çevreci eylemlerden çocuklar için farkındalık içeriklerine geniş bir yelpaze ile karşımıza çıkıyor.

İndirin: iOS | Android

Goddess: Güçlü Kadınlar İçin

Goddes, şu an için sadece apple kullanıcılarına (eksi yanı) hizmet veren kadınlara özel bir meditasyon uygulaması. Uygulamaya girişte ‘arketipsel’ bir test karşınıza çıkıyor. Bu testin sonuçlarına dayalı karakter analizi ile size en uygun içerikleri sunan, kendinizi tanımanızı ve ihtiyaçlarınıza en doğru şekilde cevap vermeyi amaçlıyor. Ve bence yeterli bir uygulama, müzikleri gerçekten çok güzel. Tam üyelik dışında başlangıç için ücretsiz sürümü de yeterli.

İndirin: iOS 

En İyi Türkçe Meditasyon Uygulamaları içeriğini beğendiyseniz aşağıdakilerde dikkatinizi çekebilir;

Kapak Fotoğrafı: by Zoltan Tasi on Unsplash

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.